NL | FR Brussels Chess Club NL | FR




Clubkampioenschap 2018-2019

De kampioenen worden per seizoen geproclameerd (2018-2019), door de eenvoudige optelling van de punten behaald tijdens de toernooien (het Open Maandagse Herfsttoernooi 2018, het Open Maandagse Wintertoernooi 2019, het Open en Gesloten Maandagse Lentetoernooi 2019), de Nationale Interclubwedstrijden en de andere Interclubs van de Franstalige federatie en Brussel). Ook tellen mee een derde van de punten behaald op het Snelschaaktoernooi (Bruxelles/Brussels-Express 2019) en een kwart behaald op de diverse blitztoernooien door de club georganiseerd. Ook wordt een punt toegekend aan al wie de bar doet.

De officiële aankondiging van de kampioenen gebeurt vlak voor het begin van het seizoen 2019-2020 aan het begin van de eerste ronde van het Maandagse Open Herfsttoernooi. Twee kampioenen worden geproclameerd.

  • de kampioen BCC 1ste categorie (algemeen) en
  • de kampioen BCC 2de categorie (1-1749).

Het ELO niveau dat meetelt is de maximale ELO van de vier die worden toegekend tijdens het seizoen 2018 (namelijk oktober 2018, januari 2019, april 2019 et julie 2019) door de KBSB; een niet-geklasseerde speler kan geen aanspraak maken op de title van 2de categorie.

In geval van gelijke stand worden de spelers gescheiden door de maximale deelname – bar incluis – met gewicht van de deelnames (1, 1/3, ¼), plus de som van het resultaat van de onderlinge (gewogen) ontmoetingen en, tenslotte, door lottrekking. Titels en prijzen zijn niet-cumuleerbaar.

Het kampioenschap is voorbehouden aan de BCC clubleden die hun lidmaatschap voor het seizoen 2018-2019 hebben betaald.

De naam van de kampioenen wordt gegraveerd op de beker van hun respectievelijke categorie, worden op de site verheerlijkt, krijgen het gratis lidmaatschap en een abonnement op alle toernooien van de club 2019-2020 ter waarde van 100 € !

Een gratis abonnement (ter waarde 100 €) op alle toernooien van het volgende seizoen voor de twee kampioenen !

Piet Van de Craen, Voorzitter

Voormalige clubkampioenen

2017-18

1ste catégorie : STEPHANE TANNEMAAT
2de catégorie : VAN DE CRAEN PIET

2016-17

1ste categorie : KOLP THEO
2de categorie : YORO SAMUEL

2015-16

1ste categorie : VENET DAVID
2de categorie : DE SMET KARL

2014-15

1ste categorie : MATTHEYS EDDY
2de categorie DE SMET KARL

2013-14

1ste categorie TANNEMAAT STEPHANE
2de categorie PEETERS SIMONNE & HAULOTTE FRANCOIS

2012-13

1ste categorie TANNEMAAT STEPHANE
2de categorie DE MAEYER DAVID

2011-12

1ste categorie TANNEMAAT STEPHANE
2de categorie LEFEVRE STEPHANE

2010-11

1ste categorie VENET DAVID & TANNEMAAT STEPHANE (ex-aequo)
2de categorie DARAMELAS NICOLAS

2009-10

1ste categorie TANNEMAAT STEPHANE
2de categorie SOCHMAN PETR

2008-09

1ste categorie TANNEMAAT STEPHANE
2de categorie CHUNG CHOONG LON MARC

2007-08

1ste categorie TANNEMAAT STEPHANE
2de categorie VERMEIREN CORENTIN

2006

1ste categorie SUNNERBERG CONSTANTIN
2de categorie DE SMET KARL
2005

1ste categorie FOGEL PIERRE & SUNNERBERG CONSTANTIN (ex-aequo)
2de categorie GORMEZ MAURICE

2004

1ste categorie SUNNERBERG CONSTANTIN
2de categorie LEFEVRE STEPHANE